SUBOTA, 27. LIPNJA 2026.
Sport

Bolji je prvi dio sezone za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika

BrodportalPrije 9 h3 min čitanja
Bolji je prvi dio sezone za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika

Ovogodišnja sezona u Trećoj ligi – istok za nogometaše Svačića iz Starog Slatinika bila je zadovoljavajuća. Ostvario se glavni cilj kluba, a to je ostanak u ligi. Nije bilo stresnih situacija jer klub je u prvom dijelu sezone imao dovoljan broj bodova te nije morao strahovati u nastavku. U ovoj sezoni imali su puno problema s ozljedama igrača pa je tako gotovo cijelo prvenstvo propustio Stjepan Kruljac koji nije odigrao niti jednu utakmicu. Samo na početku igrali su: Tomislav Sedlo i Mihael Srbalj, međutim, njih su teške ozljede udaljile s terena. Slična je situacija s Patrikom Stopićem koji se nekoliko puta vraćao, međutim, ozljeda je bila prisutna. U drugom dijelu sezone ozlijedio se i jako važni Ivan Božić i mladi stoper Antonijo Kruljac, tako da ova sezona uza sve probleme može dobiti prolaznu ocjenu.

 
Uza sve poteškoće u igračkom dijelu u Starom Slatiniku nisu u proljetnom nastavku pogodili sa strancima. Tako se Argentinac hrvatskih korijena Juan Pablo Krilanovich i brzonogi Australac Jaiden Fidra nisu mogli nadomjestiti s Francuzom Teo Simonom Foissacom i
Argentincem Franciscom Allegreom. Na kraju su u drugom dijelu sezone prigodu dobili i
mladi domaći igrači što je svakako dobro, a rezultat nije patio.
 
Gledajući statistički, ove sezone su nogometaši Svačića u 30 odigranih utakmica imali 9 pobjeda, 8 neodlučenih i 13 poraza. Postigli su ukupno 62 gola što je uz požešku Slavoniju najviše u ligi. Zato su sa 70 golova obrana koja je druga koja je najviše primila, dok je više golova u mreži završilo samo kod Vuteks Sloge. Zato klub ima najboljeg strijelca lige Marija
Bačića koji ima gol po utakmici te je u 27 dvoboja postigao 27 golova.
 
U prvenstvu su nogometaši iz Starog Slatinika od 15 utakmica koje su imali na domaćem terenu zabilježili 8 pobjeda, imaju 3 neodlučene i 4 poraza za 27 bodova. U gostima su zabilježili samo uspjeh u Belišću, dok imaju 5 polovičnih rezultata za 8 bodova.
 
U cijelom prvenstvu za Svačić je nastupio 31 igrač, međutim, ozljede su bile ključne za promjenama kao i odlazak dobrih stranih igrača na polusezoni. Sve u svemu ova sezona je za Narančaste prošla bez većih poteškoća te su sada igrači i stručni dio na zasluženom odmoru.
 
JOSIP ŠEBALJ