Sport
Najbolja sezona u povijesti za nogometaše Podcrkavlja
BrodportalPrije 8 h2 min čitanja

Iza nogometaša Podcrkavlja je najbolja sezona u povijesti. Naime, klub je u natjecanju Prve ŽNL osvojio 2. mjesto iza prvaka Mladosti iz Cernika. Za vodećom ekipom zaostali su velikih 11 bodova te su u klubu svjesni da se u ovom trenutku nisu mogli boriti za vrh ljestvice. Svakako da je osvojeno 2. mjesto vrh te mogu samo žaliti za ozljedama pojedinih igrača jer da nije bilo toga tko zna kako bi se situacija odvijala. I ovako su u klubu super zadovoljni sa završenom sezonom.
Sezonu je u Podcrkavlju počeo trener Željko Jurević da bi ga nakon 8 kola zamijenio igrač Ivan Križanović koji je do kraja igrao i vodio momčad. Prilično težak i zahtjevan zadatak je imao jer jedno je igrati, a drugo je s klupe voditi momčad. Međutim, uspjelo se u svemu i za klub je ova sezona više nego uspješna.
U gostima su druga najbolja ekipa budući da su nogometaši Podcrkavlja u 13 utakmica imali 5 pobjeda, 4 neodlučene i samo 4 poraza. Na svom terenu su daleko uvjerljivi te su u 13 utakmica imali samo 1 poraz i dvije neodlučene. Imaju i najboljeg strijelca lige Marka Salamunovića koji je u 26 utakmica postigao 23 gola. Do njega je Matej Plivelić zabio 13, a Rafael Paun 11 golova te je jedini uz Salamunovića odigrao svih 26 utakmica. Na kraju prvenstva došlo je do promjene predsjednika te je umjesto dosadašnjeg vrlo uspješnog Željka Pejića došao Želimir Janković.
Prema tome, iza nogometaša Podcrkavlja je super uspješna sezona u Prvoj ŽNL, dok su igrači na odmoru, a nova uprava kluba radi na zadržavanju postojećih igrača za novu sezonu. Naravno da je želja zadržati sve igrače i ponovno igrati lijep i dopadljiv nogomet u najjačoj ligi u županiji.
JOSIP ŠEBALJ
